Viimasel paaril aastal on tabanud maailma sammulugemise vaimustus. Erinevad tootjad on toonud välja palju ilusaid ja vähem ilusaid aktiivsusmonitore. Kallimad mudelid võimaldavad jälgida ka pulssi, odavamad loevad vaid astutud samme.

Fitbit Flexi tutvustati maailmale 2013 aastal kui nutivõrude turg oli alles tekkimas ja inimesed otsisid paremaid lahendusi, kuidas oma igapäevaseid samme saaks mugavamalt loendatud.

Kasutusmugavus

Flex on olemuselt kõige lihtsam sammulugeja, sest tal puudub ekraan. Ainuke viis oma päevasest aktiivsusest aimu saada on see, et seade kuvab koputamisel täppe. Iga täpp tähendab vaikimisi 2000 sammutud sammu. Kokku kuvatakse viite täppi, mis tähendab omakorda inimese soovituslikku aktiivsust päevas ehk 10000 sammu.

Lihtsa seadme võluks saab nimetada seda, et seadmele pakutakse laias värvivalikus rihmasid, kuhu sisse seade nö ‘uputatakse’. Tulemuseks on see, et kunagi ei pea muretsema, kas Fitbit Flex sobib teie riietuse juurde või ei.

Lisaks sammude loendamisele toetab seade manuaalselt une jälgimist, mis kujutab endas seda, et enne magama jäämist tuleb koputada seadmele ja aktiveerida une resiziim. Hommikul ärgates tuleb seade koputamise abil unest äratada. Selle info pöhjal teeb seade läbi rakenduse une hinnangu, et kui rahulikult öösel magati.

Kogu see info liigutatakse seadmest telefoni üle sinihamba ühenduse. Nutitelefonis saab vaadata täpsemat infot oma sammude ja une kohta.

Kuna seadme aku kestab keskmiselt seitse päeva, siis ei teki üldjuhul tunnet, et ma eile alles ju laadisin. Erinevalt nutitelefonidest, kestab aku hästi ja selle laadimine on tehtud lihtsaks. Tuleb vaid Flex käevõrust välja võtta ja torgata laadijasse, kus see saab laetud paari tunni jooksul.

Seadmel on ka üks miinus – nimelt rihm käib kinni klöpsuga ja omast kogemusest võin öelda, et esimese Fitbit Flexi kaotasin ma ära SkyParki porolooni merre, kuna rihm tuleb kergesti lahti kinnitusest.

Kokkuvõte

Kuna seade on tootmisest maas, siis uuena seda soetada ei saa, kuid kes otsib soodsat alternatiivi uutele sammulugejatele, siis seadet võib otsida järelturult. Suur valik pakkumisi on näiteks ebays.

Plussid ja miinused

Aku kestab kuni 7 päeva Vähe funktsionaalsust
Lai valik rihmasid Pole veekindel
Minimalistlik välimus Kerge ära kaotada